24 Mart 2015 Salı

47.000 Öğretmen daha onaylandı!

47.000 Öğretmen daha onaylandı!


Bildiğimiz gibi TBMM’ye yollanmış olan 47.000 öğretmen ihtiyacı iddiasında da Torba kanun teklifi olarak bilinen 7. maddesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’n da kabül edilmiştir. Bu yıl atanacak olan öğretmen sayısı ile bi hayli artarak 38.000 kişiye ulaşmıştır.


Sistem olarak yollandığın da kabül edilmiş olan toplam da 47.000 öğretmen ihtiyacı ihlas edilecektir. Bu sayının toplam 38.000 kişisi bu sene atanarak işlerine başlayacaklardır. Ayrıca bunlar ile beraber olan Milli Eğitim Bakanlığı’ na ait olan anasınıfları içinde toplam bu kadrolardan 2.320 kişisi de bu sene içerisinde atama yapılıp buralara yerleştirilecektir.


Ev sahibi olan hükümek sözleşmeleri veya da Türkiye’nin tarafını seçmiş olan diğer sözleşmeler etrafında bir etkinlik, temsilcilik, fon ve tabiki de özel ihtisas kurumlarının gerçek kullanışları için de yapılacak olan hizmet ifaları ve mal teslimi, bunların toplam olarak ekonomik yardım ile sosyal yardım niteliğiyle yapılcaktır. Ayrıca bunlara teslim olarak da ifa ile ilgili diğer kurumlar, programlar, fonlar, tesmcilikler, özel ihtisas kuruluşlarının da ülkemiz üzerinde ki faaliyetlerinin sürekli olarak devamı ile ilgili diğer madde de bugün uluslar arası olarak tartışılıp sunulacaktır.47.000 Öğretmen daha onaylandı!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme